Vše, co potřebujete vědět o cvičení ručníků - část jedna
Cvičení s ručníkem bylo v poslední době všude zmiňovanou novinkou , slibné rychlé hubnutí a snížení tuku v břiše bez náročných cvičení, jednoduše opravou chyb držení těla. Fyzioterapeuti žádají lidi, aby cvičení používali opatrně, protože to může způsobit svalové napětí, křeče, nervové štípnutí nebo herniaci disku. Dobré držení těla způsobuje, že vaše břicho vypadá plošší, ale nezapomeňte, že tuk může být „spálen“ pouze dynamickými činnostmi, které zahrnují velké svalové skupiny.
Tato dvoudílná série vám ukáže, co se stane s vaší páteří při cvičení s ručníkem, jaká jsou rizika a na co si dát pozor, pokud se rozhodnete cvičení vyzkoušet sami.
Cvičení s ručníkem
Podle japonského lékaře, který vynalezl cvičení s ručníkem, spočívá příčina zvýšené obezity v chybách držení těla, které lze napravit jednoduchým cvičením. Představa je, že pokud strávíte 5 minut denně ležením na zádech s podepřením navinutého ručníku pod spodní část zad, držení rukou a nohou v určité poloze, začnete vnímat účinek již po několika prvních dnech.
Co na to Vaše páteř?
Páteř je schopna plnit složité funkce díky sofistikované struktuře: skládá se z 33 až 35 obratlů, 23 disků, malých kloubů, vazů a svalů. Každý obratel je připojen k obratli nad a pod ním dvěma malými klouby. Páteř je hlavní osou a otočnou částí našeho těla. Díky svým mechanickým vlastnostem je zároveň flexibilní a stabilní. Její přizpůsobivost je mimořádná. Nedostatek pohybu a nadměrné zatížení může narušit rovnováhu svalů zodpovědných za držení těla, a bylo prokázáno, že to vede i ke zvýšení chyb držení těla.
Postavení pro ručníkové cvičení vyžaduje použití celé škály pohybů páteře, krku a ramen v plném rozsahu. Sedavý životní styl, neustále nás nutící se naklánět vpřed (např. Sledování televize, používání počítače nebo telefonu atd.), Vývoj věku a nemoci (např. výhřez (hernie) disku (výhřez meziobratlové ploténky), skolióza) drasticky snižují naší flexibilitu páteře.
Postavení pro cvičení s ručníkem vyžaduje, aby se páteř plně ohýbala dozadu, zatímco drží pozici. To může snadno vést k křeči nebo zádovým křečím nebo namáhání, nadměrnému zatížení ramen a sevření nervu v krku nebo dolní části zád. Poloha ručníku a paží dává bederní páteř do zcela klenuté polohy, což znamená, že malé klouby mezi obratly jsou v plně uzavřené poloze. To ponechává minimální prostor pro nervy, které opouštějí obratle, a tyto nervy lze snadno sevřít.
Není tak těžké uhodnou problémy s bezohledně vedeným cvičením. Druhý článek v řadě upozorní na další rizika spojená s cvičením. Nezapomeňte si vždy doplnit informace o možných účincích nových forem stravy nebo cvičení, které mohou mít vliv na zdraví vašich kloubů . Udržujte své klouby zdravé pravidelným a plánovaným užíváním doplňků na ochranu chrupavky, které jsou k dispozici v lékárnách