Jaké je tajemství úspěšného hubnutí?
Pro výkon

Jaké je tajemství úspěšného hubnutí?

Životní styl
Péče o zdraví
V dnešní rušné době lidé hledají rychlé, levné a velkolepé způsoby hubnutí, které jim pomohou dosáhnout ideálních tvarů. Nelze však ignorovat ani fyziologické procesy, které v těle probíhají, ani základní fakta o hubnutí. Přechod od zpracování uhlohydrátů na „spalování“ tuků vyžaduje dynamickou aktivitu svalové skupiny.  To znamená dlouhodobou (min. 35-40 minut) aktivitu velkých svalových skupin při nízké nebo střední intenzitě s mírným zvýšením srdeční frekvence. Tento typ tréninku snižuje rizikové faktory srdečních chorob, zvyšuje vytrvalost a vitalitu a pomáhá dosáhnout a udržet ideální tělesnou hmotnost.
 
Mnoho lidí chce zhubnout, aby se cítili lépe ve své kůži a v létě si byli na pláži jistější. Hubnutí však není jen o tom, jak vypadat hezky. Dosažení a udržení ideální tělesné hmotnosti je nanejvýš důležité pro zdraví člověka, a tím i pro klouby. Úbytek hmotnosti významně snižuje riziko vzniku cukrovky a metabolického syndromu. Úbytek hmotnosti 5 kg snižuje frekvenci eroze kolenního kloubu o více než 50 %.
 

Jak být úspěšný?

V první řadě mějte na paměti, že bez ohledu na to, co může slibná, moderní strava slibovat, doporučujeme hubnutí maximálně 0,6 kg týdně!
Tajemství úspěšného hubnutí je zdravá strava a střední intenzita fyzické aktivity. Co však znamená mírná? Intenzita fyzické aktivity je definována jako střední, pokud se zvyšuje dechová a srdeční frekvence, zatímco člověk může během cvičení mluvit, ale ne zpívat.
Fyzickou aktivitou střední intenzity může být dynamická chůze (asi 4-5 km / h), plavání, vodní terapie, jízda na kole rychlostí nižší než 16 km / h, zahrádkaření nebo dokonce uklízení.
Zde je několik tipů, kolik musíte udělat v každé kategorii, pokud chcete vypálit 2000 kcal týdně:
  • Běh: 34-36 km
  • Pěšky: 38-40 km
  • Cyklistika: 70 km
  • Tanec: 6 hodin
 
Pamatujte: stejně jako není dobré experimentovat s populárními dietami zaručujícími rychlé výsledky, není vhodné dlouhodobě používat prostředky pro úlevu od bolesti, pokud se potýkáte s problémy s klouby!
Cvičte mírně, starejte se o své klouby, každé cvičení zahajte zahříváním a na konci tréninku postupně snižujte intenzitu a nezapomeňte na protažení! Pro udržení dobrého stavu vaší chrupavky pravidelně používejte přípravky na výživu kloubů obsahující stavební kameny kloubní chrupavky jako glukosamin a chondroitin , které jsou volně dostupné v lékárnách.

Možná vás bude zajímat

Buďte aktivní a vyhněte se praskání a zranění kloubů
Buďte aktivní a vyhněte se praskání a zranění kloubů
Každý ví, jak je cvičení důležitou součástí při hubnutí a udržování zdravé tělesné hmotnosti. Neseďte celé dny jen tak. Čím více času trávíte na gauči, tím vyšší je riziko vzniku problémů s klouby. A čím méně cvičíte, tím se Vaše klouby stávají tužší.
Číst více
Znáte cvičení s ručníkem?
Znáte cvičení s ručníkem?
Vše, co potřebujete vědět o cvičení ručníků - část jedna
Číst více
Jaké je tajemství úspěšného hubnutí?
Jaké je tajemství úspěšného hubnutí?
V dnešní rušné době lidé hledají rychlé, levné a velkolepé způsoby hubnutí, které jim pomohou dosáhnout ideálních tvarů. Nelze však ignorovat ani fyziologické procesy, které v těle probíhají, ani základní fakta o hubnutí.
Číst více