Aktivní látky

N-acetylglukosamin

N-acetylglukosamin je přirozeně vyskytující se látka v lidském těle, například v mateřském mléce. Je základním prekursorem kyseliny hyaluronové a chondroitinu v lidském těle, které jsou jedny ze základních stavebních složek kloubní chrupavky a dalších pojivových tkání – kostí, šlach a vazů.

Glukosamin sulfát a chondroitin sulfát

Glukosamin sulfát a chondroitin sulfát jsou základními stavebními složkami kloubní chrupavky a ostatních pojivových tkání - kostí, šlach a vazů. Jsou nezbytné pro jejich řádnou stavbu, zachování pružnosti a pohyblivosti kloubů.

Boswellia serrata

Extrakt Boswellia serrata podporuje pružnost kloubů.

Kolagen typu I

Kolagen typu I se kromě organických částí kostí nachází také například ve šlachách či kůži.

Kolagen typu II

Kolagen typu II je jednou ze základních stavebních součástí kloubní chrupavky.

Vitamin C

Vitamin C je nezbytný pro zachování zdravých kostí a kloubní chrupavky.

Vápník

Vápník je dobře známý díky svému významu pro zdraví kostí, mineralizaci zubů, regulaci nervových funkcí a pro normální svalové kontrakce. Hlavním zdrojem vápníku jsou mléko a mléčné výrobky. Vápník je nezbytný pro normální strukturu a funkci kostí. Proto, aby bylo zachováno dostatečné množství vápníku v kostech, byla v nedávné době vydána doporučení podněcující k vyšší spotřebě vápníku.

Vitamin D

Vitamin D je vitamin rozpustný v tucích, který se přirozeně vyskytuje v potravinách velmi málo a lze jej také získat vystavováním se slunci. Vitamin D je nezbytný pro podporu vstřebávání vápníku a fosforu ve střevě. Vitamin D přispívá k udržení normálních kostí, zubů a svalové funkce.

Vitamin K

Vitamin K je vitamin rozpustný v tucích a mezi jeho přírodní zdroje patří špenát, růžičková kapusta, fazolové lusky, chřest, brokolice, kapusta, zelená hořčice, zelený hrášek a mrkev. Vitamin K přispívá k mineralizaci kostí.